+421 917 885 671

tm.kart@gmail.com

Follow me on FacebookFollow me on X

Maroš Hlatký

Meno tohto šikovného pretekára vám musíme predstaviť.
Maroš Hlatký začal jazdiť ako nováčik v požičovni motokár, kde po prvýkrát skúsil, čo to vlastne Karting je. Okúsil rôzne druhy tratí. Otec Andrej zvážil myšlienku skúsiť, ako to chutí v profesionálnom Kartingu. V Marošovi videl talent a radosť z toho, že ho to baví. Takže voľba bola jasná. Po návšteve nášho tímu, sme si spolu prešli všetky možnosti a pre Maroša vybrali vtedy najvhodnejsiu kategóriu Rotax Junior.
Ako s nováčikom sa s ním pracovalo naozaj jednoducho. Čo nie je vždy pravidlo. Začiatkom roka sme spoločne absolvovali tréningy v Taliansku. Bola to príprava na slovenské a české preteky. Chceli sme, aby ich Maroš absolvoval. Ukázalo nám to, čo bude s ním ďalej. Maroš sa svojím správaním javil ako veľmi tichý a pokojný chlapec. No v jeho vnútri rástol potenciál pretekára a bojovníka, čo napokon predviedol aj na trati. To nás ubezpečilo, že to, čo robíme spolu s Marošom je tá správna cesta. Ako nováčik v tomto roku dosiahol krásne umiestnenia v Slovenskom Kartingovom Pohári. Z 37. pretekárov, sa umiestnil v celkovom hodnotení na 13. mieste. V Moravskom Pohári obsadil 6. miesto v celkovom hodnotení. A to je na nováčika veľmi dobre.
Nasledovala otázka, kam sa posunúť s Marošom v nadchádzajúcej sezóne 2024.
Rozhodnutie padlo. Zamerať sa na preteky kategórie OK-N. Vo svete Kartingu je veľmi uznávaná. Maroš dostal na prvý tréning do rúk novú techniku OK-N, ktorú sme testovali na pretekoch v Nemecku na trati vo Wackersdorfe. Cez víkend odštartovalo posledné finálové kolo nemeckej série KTWB. Maroš štartoval už v kategórii OK-N. Každému z nás padla sánka. Už v samotných tréningoch predviedol svoj talent. Svoju šikovnosť a rýchlosť nám ukázal aj v samotných pretekoch, ktoré napokon vyhral!
Naša spoločná cesta s Marošom pokračuje. Čaká ho testovanie a príprava na sezónu 2024 v Taliansku.

Držte Marošovi palce a podporujte ho spolu s nami!