+421 917 885 671

tm.kart@gmail.com

Follow me on FacebookFollow me on X

FIA Karting World Championship KZ-KZ2 Lonato 2-4.10.2020

Tento rok náš team absolvoval všetky Európske preteky KZ – KZ2. Preto sme sa rozhodli zakončili rok 2020 na Majstrovstvách Sveta KZ2 v Talianskom Lonate. Tu náš team reprezentoval Tomáš Mišík, ako jediný  slovenský reprezentant v kategórii KZ2.
Tomášove pocity po pretekoch:
Preteky boli veľmi náročne. Počasie nám dalo poriadne zabrať, a tak sme absolvovali tréningy spolu s prefinálovými jazdami vo veľmi daždivom počasí. Konkurencia bola veľmi silná, zúčastnilo sa tu 105 pretekárov v našej kategórii KZ2.  Po veľmi náročných a tvrdých prefinálových rozjazdách, kde sme mali aj zopár nechcených kontaktov od mladých a  neskúsených pretekárov. Napokon sme dostali 5 sekundovú penalizáciu za spadnutý nárazník.  Vtedy sme už vedeli, že do finále sa nedostaneme. Ale aj tak, po náročnom víkende a veľa smolných rozjazdoch, sme dosiahli ako jediný Slováci 65. pozíciu v celkovom hodnotení zo 105. pretekárov z celého sveta.
Chcel by som sa poďakovať môjmu teamu, za to čo pre mňa robili počas celej sezóny. Ďalej veľké ďakujem patrí aj mojej rodine a priateľke, že ma podporovali a dávali mi veľkú oporu. Poďakovanie za podporu patrí aj talianskej fabrike Golg Kart Factory, ktorí ma podporili hlavne po  materiálnej strane.
Ďakujem veľmi pekne.
A to boli slová Tomáša.  My taktiež ďakujeme Tomášovi za reprezentovanie nášho teamu, a sme radi, že robí dobré meno Slovenskej Republike na európskych a svetových podujatiach. Sme hrdí, že máme takéhoto pretekára v našom teame.
Tomášovi prajeme veľa ďalších úspechov ako pri športe, tak aj v súkromnom živote.